Cuma, Aralık 20, 2013

Eminem'in İçindeki Canavar

+13 yazıdır

"İşte herkesin konuştuğu o yazı" adlı yazıma hoşgeldin. Aslında henüz yazı çıkmadan yazıyı kim nasıl konuşuyor bilmiyorum ama öyle başlık atılır, biz öyle gördük. O yüzden geleneği bozmayaraktan ilgimizi de çektiğimize göre yazıya başlayabiliriz.

Eminem hakkında yazmak da istiyordum ancak hoşuma gitmeyen bazı şeyler var. Öncelikle ben hikayeci değilim, bazı şeyler anlatıyorsam bu örnekleme yoluyla basitleştirerek sonuca götürmek istediğimdendir. Yoksa click edebiyatı yapmıyorum, zaten adsense'im de yok, olmayacak da. Sadece ünlüleri önplana almak da saçmalık olurdu. Bunu yapanlar da ne kadar cahil oldukları anlaşılır şekilde yapıyorlar. Kimseyi yermek değil amacım ne görüyorsam onu söylüyorum.

İşte ben şahısları açıklamak için olguları kullanmıyorum, olguları açıklamak için şahısları kullanıyorum. Akıl kontrolü anlatmak için köleleri anlatmak gerek. Tanık göstermek gerek. Bunu bu yüzden yapıyorum. Sırayla hayran gruplarını tatmin etmek için değil ama eğer Stanlerden bir Stan oturup Eminem için ağlamak istiyorsa ağlasın.

Hani biz de insanız üzülüyoruz anlıyorum da bence Eminem gibi en azından hayatında güzel hisler tatmış, baba olmuş, dünyayı öyle veya böyle gezmiş ve oldukça yüklü miktarda para sahibi olabilmiş bir insan için işler tamamen de berbat değil. İşler kimin için tamamen berbat onu da söyleyeyim mi?

Mesela akıl kontrolünün ilk sistematikleştirilmeye çalışıldığı dönemde Almanya'da Mengele'nin üzerinde deney yaptığı çocuklar için berbattı. Onlar daha çocuktu ve dünya hakkında en ufak bir fikirleri bile olamadan büyük büyük insanlar tarafından postal seslerinin arasında işkence gördüler, ömürlerini bilekleri soğuğa hapsedilmiş olarak dört duvar hatta domates kasası gibi ranzalarda (ranza olan lüks kamplardalarsa şayet) geçirdiler. Obezlikten insanlar kendilerini kurbağa balığı gibi şişirirken onlar aç yatıyorlardı. İşte karşılığında en azından para ve şöhret gibi kolaylıklara sahip olamayan köleler günümüzde bunlara sahip olan kölelerden çok daha kötü durumdalardı.

O yüzden eğer birine üzülecekseniz çocuklara üzülün.

Akıl kontrolünde herkesin az çok bildiği bir yöntem olan hipnoz ile başlıyor The Monster klibi. Birini hipnotize etmek için önce bilince hitap edersin. Görsel, işitsel vs. materyaller kullanarak bilince hitap edersin ki onu pasifize edip bilinçaltını yüzüstüne çıkarasın. En bilindik örnekleri suyun şıp şıp damlama sesi ve köstekli saat tik-tak sesidir. Bunlar doğru gerçekten de kullanılabilir. Klipte de metronom ve misket sarkaç ile tik-tak sesi oluşturulmuş. Bu düzenli ritim tutan aletler insanın bilincini farklı bir evreye getirir. Böyle uykuda olmayıp uykuya benzer bir moda girersin.

Yani hipnoz süreci, akıl kontrolü başladı.

Ardından kalp atışını gösteren bu cihaz kadraja giriyor. Köle makinalara bağlanmış, programa girmeye hazır.

Programcı gelip düğmeye basıyor ve programı resmen başlatıyor. Geri sayım ile video başlıyor. Hipnozda da geri sayım deneğin hipnoza girmesi için kullanılır.

Geri sayımda hızlıca bu görüntü geçiyor. Eminem Şov başlıyor yani oluşturulan Eminem karakterini göreceğiz şimdi.

Televizyondaki görüntüler onun bilinçaltına kazınan olgu ve imgeler. Önce "şiddet" olgusu, olguyu destekleyen görüntülerle ona gösteriliyor. Ona öğretiliyor.

Sonra "aile" ve "delilik" olguları ona öğretiliyor. Aslında bu görüntüler Eminem'in eski kliplerinden. Mesela 8 Mil yazısı Lose Yourself klibinden ki onunla ünlü olmuştu ve 8 Mil yine filminin adı. Yani burada gerçekten de Eminem'in oluşturulan karakterindeki olgular, anahtar kelime ve kavramları görüyoruz. Marshall Mathers değil, oluşturulan Eminem'in.

Burada ufak bir açıklama da yapmak istiyorum. Tamam şiddet ve delilik insanı köleliğe ve yıkıma götürücü cinsten ama aileyle alakası ne? Eminem'in My Darling şarkısında konuştuğu ruh ona diyor ki "Anneni hatırlasana, sana yaptıkları ve tüm o evlatlık edinenler". Yani yaşadıklarını Eminem kaldırabilecek güçte olsa bile o ona kendini kötü hissettiriyor. Bir tür vesvese yani, onu karamsarlığa meylettiriyor böylece kaderine isyan ederse zaten "delilik ve şiddet" daha cazip gelmeye başlayacak.

Eminem de gözlerini ayırmadan videoyu izliyor.
 
 Rihanna da programcı(handler) rolünü oynuyor. Eminem'i gözlemliyor ve notlar tutuyor işte klasik.

Kamera da onu sürekli kaydediyor. Zaten televizyonun solunda kurulmuş bir ayaklı kamera da var.

Eminem'in izlendiği kameradan görüntü. Aynı zamanda da tek göz sembolizmi.
 
Eminem karakterine yüklenen olgulardan birisi de "ölüm". Bütün kölelere zaten sırayla bu olgular nakşedilir.
 
Rihanna çok cool bir şekilde işini yapıyor. Gerçekte Eminem'in programcısıdır diyemeyiz, hani böyle kim kimin programcısı, efendisi bulmaya çalışmak gibi bir furya da var ya. Boşuna deneme genellikle bulamazsın. Zaten Eminem ünlü olduğunda Rihanna 11 yaşındaydı nereye akıl kontrolü yapacaktı? Klipte canlandırma yapılıyor sadece. Akıl kontrolü de o sahne çekilirken gerçekten yapılmıyor zaten. 
 
 Ve tabii ki "şöhret" olgusu. Elton John'la konserinden bir görüntü ve sürekli imza ve fotoğraf istemelerinden sıkılmak gibi bazı görüntüler de var. Sürekli poz vermek sıkıcı olabilir bunu anlarım. Neden imza atmaktan sıkılır ki bir insan bunu da hiç anlamam. Neyse büyük konuşayım da başıma gelsin, ünlü olayım. Belki yakında başbakanlığa adaylığımı falan da koyarım. Mevcut seçeneklerde pek iş yok çünkü. Mecliste akıl kontrolü uygulayıp herkesi iyi olmaya zorlardım. Ah ufak çılgın hayaller...
 
İşte sonra şöhretin baskısı aklına gelmiş olacak ki yutkunuyor.
 
Ve bağımlılık...

(Film başlarken önemli oyuncuların isimlerini yazdıkları gibi yazayım da dikkat çeksin.)

Bu bağımlılık kısmından sonra Eminem gözlerini kapatıyor. Programlardaki ilaç ve uyuşturucu kullanımına atıf olsun diye belki bilerek sona bırakmışlardır. LSD en çok seçilendir çünkü psişedelik bir halüsinojendir. Sadece seni yükseklere çıkarmaz, sana hayaller olmayan şeyler gösterir. Kimisi en çok korktuğu şeyleri görür LSD aldığında. Program için çok uygun. Gerçekte olanları da hayal zannettirebileceği için ise muhteşem.
 
Sonra tik-taklar yeniden kendini gösteriyor ve bu da Eminem'in gözünü kapatmasıyla birleşince hipnoza girdiğini gösteriyor. Şimdi Eminem'in bilinçaltındaki yansımaya gireceğiz. Yani Eminem'in aklını göreceğiz diyelim de anlaşılsın.
 
Tabii programcı da bu sürece direkt etki ediyor. Sadece yazı yazmakla betimlemişler ama olsun. Biz anladık.
 
Eminem uyanıyor işte şimdi göreceğiz. Kalkıyor ve kafes kapanıyor. Aklından dışarı çıkamaz o yüzden bir müddet mapus kalacak. Mapusta duvar olsaydım, olsaydım. Bu arada bu aklının içindeki asansör sahnesi Inception'daki sahnenin aynısı.

İşte bunlar hep akıl kontrolü.

Sonra etrafına bakıyor ve programcı ile odada oturduklarını görüyor. Hipnoz halinde.

Tekrar aynı görüntüler giriyor anlıyoruz ki hepsini tek tek yaşayacak. 
 
Aynı zamanda bulunduğu yerden çıkmak için sağa sola bakıp yer arıyor ancak yok.

Asansörün içinde ve kapı açılsın diye butonlara basıyor ama hiçbir şey olmuyor.

Bakınca My Name Is klibini görüyor. Şarkıda bu sahnede diyor ki,
 
Fame made me a balloon 'cause my ego inflated
When I blew; see, but it was confusing

Şöhret beni bir balon yaptı çünkü egom şişirilmişti
Patladığımda ortaya çıktı ama kafa karıştırıcıydı
 
Dre'nin de oynadığı klip. Dr Dre'nin doktor olması da ilginç bir şey. Doktor doktor yani. Belki Eminem'in programcısıdır gerçekten de ama sonuçta bu bir tahmin, gerçek olmak zorunda değil. Sektörde bir yeri duruşu var kendisinin.

Aslında insanın iyi mi kötü mü bir rapçi olduğunu anlaması için bazı testler var; mesela iyi bir rapçi daima Amerikan Güneylisi aksanı bilmelidir yeri geldiğinde zenci olabilmelidir. "it's underground mah nigga, we the dope" diyebilmelidir. Dope kelimesine özel dikkat rica ediyorum, dope demeyen adam rapçi olamaz, sahtekardır.
 
Sonra Dre'nin yerini bir anda Rihanna alıyor, yani programcı. Ve sembolizm. Rihanna burada gözlük takmış, gözlük programcıyı simgeler. Ama böyle gözlük olacak, güneş gözlüğü olmaz.

Ironic 'cause I think I'm getting so huge I need a shrink
I'm beginning to lose sleep: one sheep, two sheep
Going cuckoo and cooky as Kool Keith
But I'm actually weirder than you think
'Cause I'm
 
İronik çünkü o kadar büyüyorum ki bir psikoloğa ihtiyacım var
 Uykularım kaçıyor: bir koyun, iki koyun
Kool Keith'e dönüşüyorum(burayı da böyle çevirem artık)
Ama aslında düşündüğünden daha garibim

Kool Keith denen arkadaşın DID olarak bilinen benim her fırsatta anlattığım Dissosiyatif Kişilik Bozukluğu var. Bu da çoklu karakteri olan bir kişi demek oluyor. 50'nin üzerinde karakteri varmış. Dr. Ultra, Black Elvis, Dr. Octagon, Crazy Lou bunlardan bazıları. Eminem burada çoklu karakteri olduğunu söylemiş ki zaten Slim Shady, Marshall, Eminem de karakterleri.

Şimdi Eminem diyor ki ben Rap'in Tanrısı Eminem'im. Herkes "evet tabii ki öyle yaşasın Eminem vuuuu" diyor. Bu da Slim Shady diyor, herkes "Slim çılgının teki dostum, çıldır Shady yihaaa" diyor. Ben hala Marshall'ım ve şöhret aptalca deyince de herkes "of tabii ki haklısın ağlayacam şimdii .s.s" diyor.

Ama ne zaman ki biri çıkıp "hey Eminem'in çoklu karakterleri var akıl kontrolü yapıyorlar" dese yine aynı kişiler ona derler ki "bu illuminati denen saçmalığı kapatsanız artık .s.s". Ha Eminem deyince havalı ama iş ciddiye binince Eminem'in dediklerini bile saçma sayabiliyorsunuz. O halde sadece havaya girmek için yaşayan ortam adamlarısınız, gerçek hayat hakkında en ufak bir fikriniz bile yok. Mutlak monarşi kötü bir şey diyorsunuz ama "onlar kral ve kraliçee ♥ " tarzı garip methiyeleri demekten de geri kalmıyorsunuz. Şimdi bunu duysalar o lafın gelişi derler. Bu laf da bir türlü gelemedi nedense, neyse. (burada mutlak monarşi hakkında yorum yapılmadı.)

Bu sahne de bitince asansör hareket ediyor alt kata iniyor.
 
 Lose Yourself'e varıyor. Buraya dikkat. Şarkı sözlerine bakalım.
 
No, I ain't much of a poet but I know somebody once told me
To seize the moment and don't squander it
'Cause you never know when it all could be over tomorrow
So I keep conjuring, sometimes I wonder where these thoughts spawn from
 
Hayır ben şairane biri değilim ama bir keresinde birisi bana demişti ki
Anı ele geçir ve israf etme,çünkü yarına işler nasıl olur asla bilemezsin
O yüzden efsunlamaya devam ediyorum,
Bazen bu düşünceler nereden yumurtluyor diye merak ediyorum
 
Nasıl olur da bir rapçi şairane değilim der sayfalarca kafiye yardırdıktan sonra? Eminem bazı röportajlarında uyuşturucuyu bıraktıktan sonra nasıl rap yaptığını ve şarkı yazdığını unuttuğunu söylemiş. Bu da yeni bir karakterin belirtisi. Ki "birisi" diye bahsettiği kişi de eski kendisi. Lose Yourself'te ana hakim olup inisiyatif kullanmakla ilgili şeyler söylüyordu Eminem. Yani farklı karakterler olduklarını buradan anlıyoruz.
 
Daha da ilginci şarkıdaki favorim burası, zaten şarkı güzel değil. Biraz pop kaçmış bence, bir 3 a.m. ya da Beautiful değil. Neyse, efsunlamak diyor Eminem. Sonra ne oluyor?
 
Yeah, ponder it, do you want this?
It's no wonder you're losing your mind, the way it wanders
 
Evet iyice düşün bakalım, bunu istiyor musun?
Böyle yolunu kaybettiğinde aklını kaçırmak çok da ilginç değil

Burayı şarkıda şeytani sesle söylüyor Eminem. Tıpkı My Darling şarkısı gibi, yeri gelmişken ikinci analizimi o şarkıya yapacağımı da beyan edeyim. Gelgelelim bu demonik sesi Eminem çağırıyor. Çünkü efsunluyorum diyor, ruh çağırıyorum diyor. Gelen cin de ona diyor ki "şaşırmaya gerek yok, bunu sen yaptın düşün de anlarsın". Yüzü de bir hallere giriyor, iyice demonik algı oturtulmuş.

Sonra düştüğünü görüyor. Bu da ölüm kısmı.
 
Ölümle korkutulduğu kısım.
 
Rihanna, Man Down klibinde yaptığı gibi yine nefesini üflüyor. Bu ruhun sembolik gösterimi. Eminem ölümle korkutulduğu için Rihana da bu tehdidi bu şekilde sembolize ederek göstermiş.
 
Ölüm tehdidinden sonra ise renkli hayatı gösteriyor ona programcı. Bu programcının Eminem'e "Sahnede her taraf rengarenk, Elton John'la bile sahneye çıkabilir, şarkılarını söyleyip eğlenebilirsin. Neden böyle bir hayatın olabilecekken itaatsizlik edip ölüm tehdidi almak zorunda kalasın ki?" deme şekli.
 
I need an interventionist
To intervene between me and this monster
And save me from myself and all this conflict
 
Bir arabulucuya ihtiyacım var
Bu canavar ile benim arama müdahale etsin diye
Beni kendimden ve bu çatışmadan kurtarsın diye
 

Peki canavar kim o zaman? Çoğu kişi klibin altına yorum yazmış hani canavar diye. Efsunluyorum dediği yerdeki demonik sesle konuşan kişi canavar. Aslında gösteriyor ama anlamıyorsun çünkü canavar Eminem'in içinde. "Beni kendimden kurtarsın" diyor. Bu da bu anlamı pekiştiriyor.

Ayrıca eğer canavarı şöhret ya da uyuşturucuda arayacaksak bulamayız. Çünkü baştaki televizyonda geçen kelimelerde zaten şöhret ve bağımlılık geçiyordu. Bunlar bütün değil, bütünün parçaları. O zaman şiddet veya aile de canavar olabilirdi. Değil işte, demonik ses girdikten sonra canavar ve ben diyor. Çok belli.

Bu arada daha önce birçok kez söylediğim I & I yani ben ve ben inancı bu dizelerde mevcut. Beni kendimden kurtarsın derken ben ve ben anlayışını da göstermiş oluyor. Bu da o demon yani cin demek oluyor.

My OCD is conking me in the head
Keep knocking, nobody's home, I'm sleepwalking
I'm just relaying what the voice in my head's saying
Don't shoot the messenger, I'm just friends with the
 
OKB'm beynime saldırıyor
Kapıyı çalmaya devam ediyor, evde kimse yok, uyurgezerim
Kafamdaki sesin söylediğini tekrarlıyorum
Elçiye zeval olmaz, ben sadece arkadaşıyım
 
Eminem'in OKB'si yani Obsesif Kompülsif Bozukluğu var, bilmiyorsan araştır yine de ama kısaca takıntıların insanı deli gibi etmesi diyeyim. Evde kimse yok derken boş hissetmesinden bahsediyor. Biz Türkçe'de dünyadan kopmak deriz ya o manada kullanılmış. Yani Eminem o anda kendinde olmuyor. Uyurgezer gibi ne yaptığının farkında değil, yaptığı fiilleri yapan ise o anda ona hükmeden demon oluyor. 3 a.m. şarkısında da aynı tema fazlasıyla var. Orada da birilerini öldürüyor ama farkında değil. Sen klibi izlerken kurgu sanıyorsun "çılgınsın Em' manyaksın yehuu" diyorsun ancak onların hepsi gerçek. Acı son.
 
Bu yüzden de elçiye zeval olmaz diyor çünkü kendisi burada elçi olmuş oluyor. Suç onun değil ki o farkında bile olmuyor. Ben sadece canavarın arkadaşıyım diyor. Şimdi canavarın kim olduğunu çok çok daha net anladık bence.
 
Eminem'in psikolojisini istediği kıvama getirdi ve onu ikna etti. Çünkü akıl kontrolü bu işte, ona kendi istediği şeyi yaptırttı. Böylece son kata geldi, asıl olayın döndüğü kata.

Karakterlerden birisinin saklandığı yere doğru ilerliyor.

Karakter sarışın demek ki Marshall değil. Eminem ya da Slim Shady.

Kafesteki karakter(alter) ona kağıtlar atıyor. İlk başta acaba kontrat falan mı diye düşündüm. Sonra 1080p'de yakınlaştırdım ve üstünde rastgele yazılar yazılmış olduğunu gördüm. Sanırım şarkı sözleri çünkü Eminem'in buna benzer şarkı sözü yazdığı kağıtlar var. Dedim ya bir dönem nasıl rap yaptığını ve şarkı yazdığını unutmuş diye, hah işte demek ki bu alteri sözleri yazmaya yoğunlaşan alter.

Aslında kendisinde zaten rap yeteneği var ama karakterlerini böldükleri için her karakter başka bir şeye odaklanıyor. Rap yeteneğini arttırmak için de bazı uygulamalar yapıyorlar. Mesela elektroşokun böyle bir etkisi var. Başın hangi bölgesinden elektriği verirsen ona göre bir reaksiyon oluşuyor. Mesela sadece sağ loba elektrik verirsen sözel zekayı beslemiş olacağından Eminem daha yoğun rap yapar. Aynı şekilde bir mühendise sol lobdan elektrik versen o da hesaplamasını üst düzeyde gerçekleştirir. Bu metoda unilateral elektroşok denir.

Neyse sonra Eminem cebine kağıtları sokuyor ve basıp gidiyor.

Demin dedim ya Eminem programcının istediği kıvama geldi diye, hah işte kafesteki karakterinin haykırışını takmayıp onu orada bırakıyor ve gidiyor. Çünkü ölüm tehdidi kötü, şöhretin renkli yüzü hoş geldi. Gökkuşağının sonuna gitmek de bu değil midir zaten? Zevke doğru ilerlemek. Eğer kafestekini kurtarmaya çalışsaydı o adamlar onu kurşuna dizerdi. Yoluna devam etti, bundan kimsenin haberi olmadı ve dünya bir kez daha kurtuldu.

Tabii kafesteki kim, giden kim bu da merak ediliyor. Bence kafesteki Slim. Öyle bir izlenim uyandırdı bende. Şimdilik kafeste, ona ihtiyaç olduğunda dışarı çıkarıyorlar ortalığı birbirine karıştırıp tekrar kafese dönüyor. Hem Slim deli olan karakter, uç noktalarda o yüzden o kafese kapatılmış. Ve başta televizyonda hızlıca geçen The Eminem Show yazısını hatırla, bu program Eminem karakteri için düzenleniyor şu anda.

Tabii bizim bilmediğimiz başka bir karakter de olabilir. Genelde kölelerin 3 ana karakteri olur. Eminem - Slim Shady - Marshall bu üçlemeye cuk diye oturuyor. Ama detay köleler de var. O yüzden kesin sonuca bu kadar bilgiyle varılamaz. Zaten kim kafeste kim özgür ne önemi var, arkasını dönüp giden kölenin alası çünkü zihni köle.

Neyse biraz da Rihanna'nın nakaratına bakalım.

[Rihanna:]
I'm friends with the monster that's under my bed
Get along with the voices inside of my head
You're trying to save me, stop holding your breath
And you think I'm crazy, yeah, you think I'm crazy
Well, that's nothing

Ben yatağımın altındaki canavarla arkadaşım
Kafamın içindeki seslerle anlaşmaya çalışıyorum
Beni kurtarmayı düşünüyorsan elini ardına koyma
Bir de deli olduğumu düşünüyorsun, evet, deli olduğumu
Bu daha hiçbir şey

Canavar dediği demonla arakadaş tıpkı My Darling'in sözlerinde geçen arkadaşlık gibi. Bunu orada çok iyi anlatacam. Şimdilik hızlı geçiyorum. Kafamın içindeki sesler diyor ya işte şöhret bu yüzden canavar olamaz. Şöhret sana kafanda gaipten sesler duyurmaz.

Vee, ünlüleri kurtarmak isteyen merhametli hayranlara da sıradaki mısra gelsin. Onu kurtaramazın. Ancak deprogrammingle olacak iş bu, o da %100 işe yarıyor mu belli değil. Yarasa bile Rihanna'yı ya da Eminem'i bırakmazlar ki deprogram olsun. Köleler bir süre sonra işkenceden hoşlanır hatta. Bu zihnin acıyı görmezden gelmesini sağlar. Örneğin Rihanna'nın S&M'i:

Feels so good being bad
There's no way I'm turning back
Now the pain is my pleasure
Cause nothing could measure

Love is great, love is fine
Out the box, out of line
The affliction of the feeling
Leaves me wanting more
 
Kötü olmak çok iyi hissettiriyor
Asla geri dönemem
Artık acı benim zevkim
Çünkü hiçbir şey bununla ölçüşemez
 
Aşk harika, aşk iyi
Akla hayale sığmayan, sıra dışı
Hissin verdiği ızdırap
Bana daha da fazlasını istettiriyor

Sonunda işkence çeke çeke hoşlanmaya başladı. Artık sorun değil, en azından kendini öyle inandırmış. Çünkü geri dönüş yok, bundan kaçış yok. O halde hoşlanmak zorunda kafayı sıyırmamak için. Kelime oyunlarıyla zıtlık yaparak farklı anlamlar çıkarıyor. (bunu da ona programcı öğretiyor tabii) Mesela kötünün iyi olması. Bu iyiyi de kötü yapar. O halde istenilesi olan şey "kötü" dür. Bu anlam çıkar. Bu temalı bir reklamı bile var Rihanna'nın. Orada akıl kontrolünde olduğu çok açık.

Acının zevk olması. Halbuki acı acı verir, zevk de zevk verir. Ama eğer acı fazlaysa ve kurtulamıyorsan ondan zevk aldığını düşünürsün. İşte insanlar böyle böyle psikopat olabiliyorlar. Izdırap yani acı çektikçe acı çekesi geliyor. Yani acıdan ciddi ciddi hoşlanıyor. Zaten tam anlamda inanmasa acıyı zevk olarak göremez.

The Monster'ın liriklerine geri dönecek olursak şarkı diyor ki sen şimdi benim deli olduğumu düşünüyorsun değil mi? Daha hiçbir şey görmedin. Çünkü sen sadece kameraların çektiği görüntüyü gördün. Gerçek hayatı değil. Sana kötülüğü göstermezler, gösterseler de sempati besleterek ya da korkutarak gösterirler. Onların tarzı bu.

Evet, şimdi de hava durumu.

Bu insanoğlu denen varlığı çözmek ne mümkün. Ne mümkün. Neyin mümkün olduğunu bilmiyorum. Ama neyin saçma olacağını görüyorum. Çok gelen bir soru var, bu ünlüler akıl kontrolünde olsa bile bizle ne alakası var? Bize akıl kontrolü nasıl yansıtılıyor şimdi size bunu göstereceğim.


Eminem'in 3 a.m. klibinin altındaki yorumlar örneğin.

"Çok fazla illumination var amma şarkı çık gızil qalpqalp"

Bir kere illuminati bir kuruluş senin dediğin illumination aydınlanma oluyor. Bir klipte Türk Dil Kurumu değil, Türkçe olur. Aynı bunun gibi bir klipte de illuminati olmaz, akıl kontrolü olur. Mk-Ultra dese anlayacağım.

Hadi onu da geçtik böyle sapkın bir şarkıya bunu bile bile seviyorum demek de Zayn'ı böyle kabulleniyoruz demek gibi. "Böyle kabullenmek" de ne oluyorsa artık hahaha. Tamam bir şarkı olarak güzel de ne anlattığını anlasan kalp koymazdın.

Biri de demiş ki illuminatinin var olduğuna inananlar paranoyak falan. İşte dostum buna kibir deriz.

Ve illuminati vardır. 1776'da soldaki eleman Adam Weishaupt tarafından kurulmuştur. Hatta Goethe gibi meşhur üyeleri de vardır. Leonardo da Vinci de Sion Tarikatı'nın üstadıydı. Oturup da tarikat tarikat saymayayım şimdi. Bunların hepsi gerçek olan şeyler. Biz oturup da uydurmadık. Hadi diyelim uydurduk nasıl her seferinde çok uyumlu bir düzende çıkabiliyor? Hareketleri manalara göre nasıl uyduruyorlar bunu açıkla ben de blogu sileyim. Nasıl şiddet içerecek yerde yumruk kullanıyorlar? Nasıl handler'ı gösterdiklerinde numaralı gözlük takıyor? Nasıl DELTA programını gösterdiğinde pembe-yeşil renk kullanılıyor? Her seferinde? Her alakasız kişide? Ama açıklayamazsın çünkü örgütün varlığı gerçek. Zaten sorgulayan hep suçludur. Koyunsan rağbet görürsün.
Bu adamın amacı da tüm monarşik yönetimler ve dinin ortadan kaldırılmasıydı. Monarşiler kalktı şimdi sıra dinde. Aaa ama illuminati yok ya monarşiyi halk kaldırdı canım. Halkın gücü yaşasın. Koyun olduğunu bilmeyen koyun arıyor bu adamlar. Buluyorlar da.

Yine aynı videoya Dominic kardeş, klipte satanik ritüelin anlatıldığını ve Eminem'in gözlerinin beyaz olmasının kanı akıtılan kurbanlar sonucu demonik ele geçirilmeyle oluştuğunu yazmış. Şimdi bunu diyen Dominic değil de Leonidas isimli etkileyici bir adamın sözleri olsaydı ve bunu kendisinin de birçok kez yaptığını söyleseydi ona inanılacaktı. Ancak Dominic söyleyince cevap belli.

"Seni din kör etmiş hmm"

Halbuki dini tek bir şey söylememiş. Ben de Dominic'le aynı şeyi söylüyorum ama Dominic büyük ihtimalle Hristiyan şimdi onu kör eden din beni de mi kör etti? Ben Müslüman'ım? O halde bu ne biliyor musunuz, dinlerin gerçekten de afyon olduğuna halkı inandırma edebiyatı.

Valla benim dinim beyaz gözlüler cinlenmiştir demiyor. Bunu ben araştırıp öğrendim, CIA'in deneyi bunlar. Ayrıca antik Kabalist uğraşılar. Senin gözünü bırak dini asıl sen kendin kör etmişsin. Ben kimseye aç gözlerini gerçek aydınlık burada demiyorum. Ben diyorum bak ben bunları bunları diyorum. Al evde dene, beğenmezsen değiştiririz.

Hem zaten Allah peygambere demiş seni kimseye bekçi tutmadık. Uyarırsın geçersin. Bu kadar. Gün geçtikçe benim de bazı fikirlerim değişiyor. Artık kimseyi akıl kontrolüne inandırmak zorunda değilim. Zaten baksana apaçık Dominic gibi konuşursan deli veyahut din tarafından kör edilmiş oluyorsun. Benim dinimin kitabında sürekli tekrarlanan bir şey var "düşünmüyor musunuz?". İslam cahillerin dini de değil. Ben ilk Kuran'ı açıp okuduğumda düşünerek bulduğum bazı şeyleri orada bulduğum için çok mutlu olmuştum. Çünkü boş bir şeye inanmıyordum. Diğer dinleri de araştırdım Allah'ın varlığı hakkında da sorgulama yaptım. Ve İslam'da karar kıldım. Ancak bu burada İslam İslam İslam diyeceğim anlamına gelmiyor. Benim dinim bana.

Hem ben Şinto da olsam akıl kontrolünü burada anlatırdım. Çünkü bu insani bir şey. Dünya çapında kör edici bir organizasyon. Evrensel bir şey ve aklımda tek bir şey vardı bu blogu açarken, insanlar bunu bilmeli. Böylece deney fareleri gibi bizimle oynamalarına müsaade edemeyiz. Kuklalarla günbegün vakit geçirip seyirci olup sisteme köle olamayız. O yüzden herkes kuklacıyı vuracak, vurmalı.

Eğer sen de artık bir köle olmak istemiyorsan buna bir dur de. Ama sokağa çıkıp pankarta dur yazarak değil. Kendinden başlayacaksın. Kendini eğiteceksin. Çok oku, o kadar çok öğren ki hep ne kadar cahil olduğunu anla. Kendini incele. Kendini düzelt. Bu kolay değil ama imkansız da değil. Hayatın asıl eğlencesi de bu işte. Ana sıkışmak değil, anın kontrolünün sende olduğunu bilmek.

Benim inancım İslam'da insanlar öfkelerine yenik düşmez. Seni sinirlendirecek bir şeyle karşılaştığında durup gülümsemeyi öğretir. Bunun Allah'tan gelen bir imtihan olduğunu bildiğin için o an eline geçen fırsattan istifade edip itidalli davranabilmeyi öğretir. Hayatın her anından zevk alırsın. Darağacına bile gülümseyerek gider Müslüman çünkü o an zindandan çıkacağını bilir. Bu yüzden ölümden korkmaz ve ölümden korkmadığı için hayatı da korkusuzca yaşar.

Ben İslam'dan bunu anlıyorum, Allah'ın bize anlattığı da bu bence. Ve ben her gün öğrene öğrene öleceğim bir gün. O zaman bir insan gibi yaşadığıma emin olabilirim.

İşte bunlar benim düşüncelerim. Uçup gideceklerine burada yazılı dursunlar. Belki bir gün birinin ihtiyacı düşer.

Yazının sonuna geldik, bir sonraki kısımda yine Eminem'e bağlanacaz.

106 yorum:

 1. LENA YAZDIKLARIN ÇOK GÜZEL VE ELİNE SAĞLIK.ÖZEL OLARAK TÜRKİYE DEKİ TÜM BU YOLSUZLUK DAVALARI, BUNUN CEMAATLE İLİŞKİSİ, HÜKÜMET CEMAAT ARASI ANLAŞMAZLIKLAR İÇİN GÜNDEM DEĞİŞMEDEN KISACIKTA OLSA BİR YAZI RİCA EDİYORUM.
  NEYE İNANACAĞIMI ŞAŞIRDIM GERÇEKTEN, LÜTFEN ÇOK RİCA EDİYORUM.KİMSE HAKKINDA KÖTÜ DÜŞÜNMEKTE İSTEMİYORUM.

  YanıtlaSil
 2. Hep bu yazıyı bekliyodum hatta haber verdikten sonra sürekli bloga girip bakıyodum. Ben yıllardır Stan'im ve söz konusu illüminati olduğunda her fırsatta Em karşı çıktı onlardan değil falan diyen tiplerden de değilim. O kafesteki Em'in 2. kişiliği olan Slim Shady. Ben o kafesi hep Eminem'in kendi zihni ve içi olarak düşünmüştüm yani Shady karakterini kendi içinde sakladığını asla kurtulamadığını. Attığı kağıttan etrafta onlarca uçuşanı var ve sadece en sonuncusunu alıyo buda Em'in Shady olarak geri döndüğünü gösteriyo diye düşündüm. Ve Slim Shady'nin kendi kontrolü altında olduğunu. Çok iyi yazı keşke Rap God klibine de gelse çünkü çok farklı bir klip

  YanıtlaSil
 3. ben k-pop analizini 5,6 aydır istiyorum yapmıyosun
  monstera klip çıkınca hemenyapıyosun ve adaleti savunuyosun MÜTHİŞ

  YanıtlaSil
 4. Ayrıca The Eminem Show Em'in 2002 yılında çıkardığı albüm ve o görüntüler de Eminem'in kliplerinden. Asansörde gördükleri de anıları misal Eltan Johnla olan 2001 grammy'den falan gibi

  YanıtlaSil
 5. lena sence deccal onların başında olabilir sonuçta illuminati insanlara zenginlik şöhret sunuyor deccalin insanları kendi tarafına çekmek için yaptığı bir oyun olamaz mı yani bu adamlar neden boşuna böyle şeytanı falan göstermeye çalışsın boşuna tamam dini istemiyolar anladık da neden özellikle şeytanı bu kadar temsil ediyo olabilirler ki

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çünkü satanist oldukları için şeytana tapıyorlar. deccalin hiçbir şeyle alakası yok o daha gelmedi belki 800 kuşak sonrası torunlarımız deccali görecek. bizim için önemli olan şeytandır. bunların başında şeytan var, o yüzden.

   Sil
  2. 800 kuşak sonrasına nasıl karar verdiniz Lena?

   Sil
  3. Karar değil örnek verdim.

   Sil
 6. Merhaba Lena. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki gerçekten harika analizler yapıyorsun. Sayende çok şey öğrendim ve illuminati hakkında fazlasıyla yanlış ve saçma bilgilere sahip olanları bilgilendirdim. Senin gibi gerçekten mükemmel yazılar yazan birinden tek ricam Taylor Swift, Miley Cyrus gibi daha çok küçük çocuklara hitap eden sanatçılar hakkında bilgiler vermen. Bu sayede bazı şeylerin farkında olmayan küçük çocukları, kardeşlerimizi nelerden korumamız gerektiğini öğrenmiş oluruz. Bilgi vermek amacıyla yazmış olduğun yazıların ve emeğin için çok teşekkür ederim. :)

  YanıtlaSil
 7. Ellerine sağlık. :) Ya yakın zamanlarda arkadaşlarım konuşuyorlardı işte illuminati masonluk vs vs. Bana bir şey bildiklerinden değil de kendilerini kanıtlamak için konuşuyorlarmış gibi geldi. Kendim çok bir şey bildiğimden değil senin bilginden ötürü. Bunları geçiyorum. Ben de kulak kabarttım tabii. Laf döndü dolaştı illuminatiyle masonluğun arasındaki farka. Ben de merak ettim, koştum buraya geldim. Şimdi, söyler misin illuminati ve masonluğun aynı şeylere hizmet etseler bile farkları ne? Şimdiden teşekkürler. ^^

  YanıtlaSil
 8. Eminemi yani rihanna mi proglamliyor?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kardeşim yazıda o kadar izah ettim ya rihanna eminemin programcısı DEĞİL diye.

   Sil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
 9. Evet,uun zaman sonra iki analiz harikaydı. Bu arada yazım tarzını mı degistirdin? Boyle daha guzel olmus.Neyse Lena senden bir sey isteyecektim. Boyle teker teker klip veya sarkıcı analizleri yerine Delta, MK ultra gibi konuları iceren bir yazı yazsan? Veya guncel konulardan? Bunu gercekten cok merak ediyorum, umarım en yakın zamanda yazarsın.

  YanıtlaSil
 10. Bize verdiğin bilgilerden eminmisin? Yoksa olasılıklarda var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. elimin altındaki klavye kadar eminim.

   Sil
 11. lena burda ünlü analizi yapıyorsun ama sen ünlü olmak istermiydin ama magazinel bir şöhret yani şarkıcı film yıldızı gibii bunu cevaplarsan çok sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ne şöhreti, ben bu dünyadan yok olmak isterdim.

   Sil
 12. peki ünlü olmak sence avantajmı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  2. ünlü olmak sadece şarkıcı olmak demek değildir. her şeyin avantajı da dezavantajı da var.

   Sil
  3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
 13. Sayende bilgilenmek mükemmel birsey bu youtube bile en basitinden okadar organize edilmişki vevo kanallarında gezerken dikkat edin eminemden beyonce a ordan rihanna ve lady gagaya nerde bunların ünlüsü varsa caktırmadan sizi oraya yönlendiriyorlar bunun bile farkındayım sayende,emineme gelince bugune kadar illüminatiye karsı cıktıgını sanıyordum sanırım geri dönmüş.

  YanıtlaSil
 14. her zamanki gibi doğrular ve harika anlatım lenationer mı olsak ? :)

  YanıtlaSil
 15. Konuyla biraz da olsa alakasız bir şey sormak istiyorum, Lavey ailesini duymuşsundur , Şeytan Kilisesi'ni kuranlar bu insanlar gerçek satanist mi yoksa sadece para kazanmak için mi böyle bir şey yapıyorlar , anton lavey hariç çocukları halen yaşıyorlar

  YanıtlaSil
 16. Merhaba Lena. Oncelikle muhtesem bir analiz olmus tebrik ederim. Sana sormadan bu analizine video hazirlayip youtube'a yerlestirdim. Umarim begenirsin :)
  http://www.youtube.com/watch?v=ZGXZSV9nm3g

  YanıtlaSil
 17. Lena Black Veil Brides hakkında da bir analiz yapabilir misin?

  YanıtlaSil
 18. Lena ankette çoğunluk bir sonraki yazın için satanik kurbanlar seçmiş 2.de akıl kontrolü.Satanik kurbanlar dan sonraki yazın akıl kontrolü olabilir mi çok merak ediyorum uzun zamandır lütfen şimdiden teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 19. Gerçekten çok güzel, bloğunuzu favorilere ekliyorum artık buradayım çok yararlı açıklayıcı olmuş bazende güldürmüşsünüz. gerçekten çok güzel d

  YanıtlaSil
 20. LENA MERAK ETTİĞİM BİŞEY VAR SEN BUNLAR İÇİNMİ OKUYOSUN YANİ BUNLAR İÇİNMİ OKUYOSUN DERKEN ÇOK MERAK ETTİM BENDE ÇOK ARAŞTIRIYORUM VE SENIN GIBI DEĞİLİM YANİ TABİ SEN FARKLISIN DA BENİM MERKA ETTİĞİM BU KADAR SEYI NASIL BILIYOSUN NORMAL OLARAK BENDE GOOGLEDEN ARAŞTIRIYORUM VEYA HERHANGI BASKA BI YERDEN AMA HERKSIN SAHIP OLDUĞU BILGIYE SAHIIM DAHA FAZLADSI DEĞİL YANI SENIN GIBI DEĞİLİM YANLIŞ ANLAMA OLMAYA ÇALIŞMIYORUM SADECE NESAIL BU KADAR ZEKI OLAB ILIYORSUN VE ÇOK DİKKATLISIN BUNU FARKINDAYIM YANLIŞ ANLAMZSAN MERAK EDIYORUM KAÇ YASINDASIN?? YANI ACABA NASIL BU KADAR BILGIYE SAHIPSIN VE BUNLARI BIZE SUNUYORSUN YAA BUNU NASIL YAPIYORSUN ÇOK MERAK ETTIM YAAA ! HERNEYSE UMARIM CEVAP VERIRISIN BIDE MİLEY CYRUSLA İLGİLİ ANALİZ YAPARMISIN?? bu arada farkettımde buyuk harflerleyazmısım yanı saygısızlık yapmıyorum bı yorumda buyuk harfle yazan bıırne buyuk harfleyazman işte saygısılığını gosterırımı ne demiştin belkı hatırlamıyorsun bnde tam olarak hatırlamıyorum :))

  YanıtlaSil
 21. Bu kadar bilgiyi kitaplardan mı elde ediyorsun?

  YanıtlaSil
 22. yeni yazını ne zaman yazacaksın?ne zamndır yazmıyorsun.özellikle güncel konulardan yazarsan sevinirim...

  YanıtlaSil
 23. Seni inanılmaz cok merak ediyorum oturup iki sohbet etmek isterdim.. yazdıklarını herkesle paykasiyorum

  YanıtlaSil
 24. Lena ben bu tür seylere çok takmaktan midir nedir bilmiyorum ama cok korkunc bisi yaşadım. Uykuya tam dalıcakken dislerim sıkıldı ama ben yapmiyorum ağzımi acamadim muthis bir acı hissettim ve o gun boyunca çenem ağrıdı. Sonra tum bunlar olurken yari uykulu yari uyanık bi haldeyim tabi. Bazi garip sesler isittim ve ne oldugunu anladim dualar okumaya başladım ve geçti. Cok korkuyorum bidaha olur diye kendimi dine verdim. Bana onlardan korunmak icin bildiğin seyler varsa soylemeni rica ediyorum. Insallah cevap verirsin. Simdiden sağol lena.

  YanıtlaSil
 25. Kafana boyle seyler takarsan tabi olur uc harflilerin adini agzina sakin alma bana da oluyo benim dilim kitleniyodu hatta ben oyle bi duruma geldiydimki evde golgeler goruyodum ama cok hizli gecio sen ondan korkarsan kendisini tanri hisseder cunku boylesine ustun bi yaratik benden korkuyo der nede olsa seni duyuo isitio uyamadan once fatiha bide uc ehad okursan seni herseyden korur olum haric herseyden yada ayetel kursi

  YanıtlaSil
 26. Tamam sağol ama okuyorum bunlari zaten.Beni duyuyo derken zihnimden geçenleri de anlayabiliyo mu cunku bu olay olduğunda icimden noluyo bana derken cinler diye düşündüm ve bi anda 3 kere agzimdan cikti ama bn içimden dusunmustum yani dilime ben vurmadim dilimle bairarak soyletildim. Bana anliyomus gibi geliyo bide yatakta sicramalar oluyo gozumu aciyorum sonra uyumaya calisiyorum tekrar sicriyorum . Birden kolum havaya kalkio dualari okudugum halde tekrar ediyorum bir türlü kendimi güvende hissedemiyorum.

  YanıtlaSil
 27. Malesef bende hala oluyo zihnini anliyo mu bilmiyorum ama bunu senin icin arastiracam biliorum o duyguyuyu bben en son oyle bi kitlemistiki beni cin benim hareket etmemi engellio ben uyanik oldugum halde gozlerimi bile actirmio hareket ettikce kemiklerim agriyo digerinde ise sanki icimi kidiklio ama ruhum o kadar rahatsiz oluyo ki o ani hala yasadigim oluyo ama alistim artik cunku ben kafaya cok takarim bu paranormal seyleri ama artik oyle bi piskolojiye geldim ki gunesi gordugumde vampir gibi korkuyorum sevmiyorum aydinligi karanlikta bi koseye bacaklarimi cekip oylece bakmak istiyorum hic kipirdamadan icime kapanik biriyim zaten ve bende kendimi guvende hissetmiorum ancak mzk dinledigimde hayata gecebiliorum

  YanıtlaSil
 28. Selâmun Aleyküm... Evvelâ bilgilerini tartışmaya açmıycam çünkü kimisi bilgedir kimisi talebe, bu düzen böyledir; çünkü zamanında bilge de bir talebeydi. Bu hususlarda da, bilginin veya bilgeye ulaştıracak şeylerin, sende daha hâkim bir alana sahip olduğu görüşünü benimsedim. Bu yüzden ne kadar cevap alamama riski de taşısam sorumu sorma isteği gelir içimden. Umuyorum sen de cevabını vereceksin.

  Hani "akıl kontrolündeki ünlülerin bedenine cin girmesi" durumu var ya; mesela bunlarla ilişkilendirilen filmler de var; 'Dabbe: Bir Cin Vakası; El-Cin' gibi... Peki, diyelimki biz ünlü olalım. Ve bazı akıl kontrolü programlarından geçmiş olalım. İçimizde yaşayan bir cin olmuş olsun.

  bunların cevabını verirsen ve bildiklerinle bilgilendirirsen çok müteşekkir olurum. Bu kadar çok soru sormamın nedeni belki de bu olaylarda listebaşı olan olgunun bu olduğunu varsayımlamam. Sanıldığından daha kapsamlı bir konu olduğunu sanmam. Sen de umarım kapsamlı bir bilgiye sahipsindir ve genişçe açıklarsın bu puzzle'ı tamamlamaya daha da yaklaşmak adına. Şimdiden teşekkür ederim. Allah razı olsun ve cezâkellâhu-hayran vesselâm

  YanıtlaSil
 29. Selâmun Aleyküm... Evvelâ bilgilerini tartışmaya açmıycam çünkü kimisi bilgedir kimisi talebe, bu düzen böyledir; çünkü zamanında bilge de bir talebeydi. Bu hususlarda da, bilginin veya bilgeye ulaştıracak şeylerin, sende daha hâkim bir alana sahip olduğu görüşünü benimsedim. Bu yüzden ne kadar cevap alamama riski de taşısam sorumu sorma isteği gelir içimden. Umuyorum sen de cevabını vereceksin.

  Hani "akıl kontrolündeki ünlülerin bedenine cin girmesi" durumu var ya; mesela bunlarla ilişkilendirilen filmler de var; 'Dabbe: Bir Cin Vakası; El-Cin' gibi... Peki, diyelimki biz ünlü olalım. Ve bazı akıl kontrolü programlarından geçmiş olalım. İçimizde yaşayan bir cin olmuş olsun.

  *Peki bu cinin bizim içimizde gerçekten vârolduğunu nereden anlarız?

  *Anladıktan sonra bunu neden açıklayamayız veya bu işin erbablarına kurtulmak için danışmayız?

  *İçimizdeki cinin, biz göz önündeyken ortaya çıkmamasını bizi ele vermemesini nasıl sağlarız? Onu nasıl kontrol altında tutarız?

  *Aynaya baktığımızda onu nasıl görürüz ve tanımlarız? Veya bunun gibi bir çok sorunun cevabını nası buluruz? Nasıl algılarız?

  bunların cevabını verirsen ve bildiklerinle bilgilendirirsen çok müteşekkir olurum. Bu kadar çok soru sormamın nedeni belki de bu olaylarda listebaşı olan olgunun bu olduğunu varsayımlamam. Sanıldığından daha kapsamlı bir konu olduğunu sanmam. Sen de umarım kapsamlı bir bilgiye sahipsindir ve genişçe açıklarsın bu puzzle'ı tamamlamaya daha da yaklaşmak adına. Şimdiden teşekkür ederim. Allah razı olsun ve cezâkellâhu-hayran vesselâm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aleyküm selam. İçimizde bir cin olduğunu anladığımız gün muhtelemen delirdiğimizi düşündüğümüz günle aynıdır. Bunu kimseye söyleyemezsin ama anlarsın işte. Eğer aynı durumda olan bir insana rastlarsan ona da anlatamazsın, böylesine bir sırdır. Çünkü bize normal davranmamız ve çoğunluk gibi görünmemiz dikte edildi. Bunun dışına çıkabilecek kadar cesur olan insandaki de deli cesaretidir. Deli diyorum yine çünkü artık insanlar sana bu gözle bakacaktır.

   Neden insanlar hakkında adam akıllı bilgilenmek istemiyor buna ben de anlam veremiyorum. Sanırım hilenin bir yönü de bu. Bilmediğin bir şey karşısında kendini güçsüz hissedersin. Cinler bunu kullanıyorlar. İnsanlarınki ise cahillik sanki fazla bilgi göz çıkaracak. Tabi gidip falcı bacıdan öğrensinler de demiyorum ama hiç olmazsa düşünmesini bilsinler.

   Ayna, algılamak işte buradan sonrası eğer neyle karşı karşıya olduğunu anlamazsan şizofreni. Anlarsan büyük imtihan. Ki herkesin zaten bir cini var işte büyük gerçek. Cinler hakkında yapılacak en zekice hamle onları önemsememek. Madem onlar sana deli gibi hissettiriyorsa sen de gerçek bir delilik yapıp onlar yokmuş gibi davran. Ben bu sonuca ulaştım. Daha genişçe anlatacağım bir yazı yazmayı planlıyorum inşallah.

   Sil
 30. Bana sormadin ama sunu soylmdn edemiyecegim zaten herkesin bi cini vardir herkesin.kendi cin bi arkadasi var ve sana tavsiyem cinleri sakin merk etme ben cok kotu duruma geldm simdi sukrl olsn benle ugrsmyi birakti sakin arastirma sen bunlari yazarken seni goruyo diyuyo ve dabbe kotu degil diye.biliyom deccal ecuc yecuc ... Kotu

  YanıtlaSil
 31. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 32. k-pop hakkında yazmayı düşünüyo musun özellikle boybandlerle ilgili

  YanıtlaSil
 33. Lorde nin tennis court klibi ve sarkinin anlami kesinlikle analiz gerek yuh ya resmen gözleri simsiyah canavar sesi ve anlaminda da bisiler demek istiyo

  YanıtlaSil
 34. lena benim bi akrabam vardi ve fethullah gulen hakkinda bana surekli kotu yorumlarda bulunuodu. bende sacmalama diodum onun ne iyilikler yaptigindan bahsediodum. ve en son yolsuzluk operasyonundan sonra bu adami iyice arastirdim ve sok edici gerceklerle karsilastim. gercektende oncelerdende fethullah gulenin davranislarinda cemaat evlerinde falan bi bozukluk biseylerin ters gittigini fark etmistim. simdi nasil amerikayla is birligi icinde oldigunu ve muslumanlardan ne kadar nefret ettigini ogrendim. suriyede olanlar icin tek bir yorum yapmiyor ama israildeki cocuklarin evi bonbalandiginda bir gece uyuyamamis. amerikaya gitmeden once cok iyi hir alimmis ama oraya gittiginde beynini yikamislar. ve resmen yeni bir din ortaya cikartmya calisiyor. ablalara bi sefer bile gittiysen anlarsin

  yada benim bildiklerkm boyle aslinda arastirdiklarimin yuzde biri degil belki ama hepsini buraya yazamam zaten. bu yuzden bh konu hknda seninde yorumlarina ihtiyacim var.. su kasetler ortaya cikarsa borsa tavan yapacak diyolar

  YanıtlaSil
 35. yeni yazı yazsan artık lütfen yazın olduğu gibi büyük aralar verme

  YanıtlaSil
 36. Seni uzun zamandır takip ediyordum. Zaman geçtikçe ünlüler hakkında söylediklerinden çok, din hakkında yorumlarınla ilgilenmeye başladım. Dinimi daha iyi öğrenmek istediğim için. Kısa süre önce başladım namaza, hani herkes cinlerden falan korktuğunu söyler ya ben zaten başından beri korkmuyordum. Ama namaza başladıktan sonra sanki şeytanla karşı karşıya gelsem bile sanki onu her halükarda yenebilirmişim gibi hissediyorum. Bu çok özel bir duygu, ben sadece paylaşmak istedim. Çünkü seni tanımasam bile inançlarından dolayı, insanlara göstermeye çalıştığın şeylerden dolayı kendime yakın hissediyorum. İnşallah senin de hayırlı bir hayatın olur, ölümün de İslam yolunda olur. Allah razı olsun senden.

  YanıtlaSil
 37. Selamun Aleyküm. Seni uzun süredir takip ediyorum Lena ve yazdıkların emin ol ki masonluğu, illuminatiyi, akıl kontrolünü kabul etmeyen şahıslara dahi kabul ettiriyor bu kavramları. Allah, yazılarının, o fevkalade bilginin ve fikirlerinin devamlılığını nasip etsin inşallah. Aklımda esasında bir çok soru var fakat ben sadece birini sormak istiyorum çünkü bu soru benim kilit noktam ve cevabının kilidi açacağını düşünüyorum. Sorum şudur ki; "Allah'ı Dilemek" ve yahut "Allah'a Ulaşmayı Dilemek" kavramları hakkında ne düşünüyorsun? Kur-an ' dan ayetlerle yazılarını desteklediğin için böyle bir soru sordum. Ayetlerden haberdarsan bunu da muhakkak duymuşsundur diye tahmin ediyorum.
  Ve ayrıca, bu kadar insanı bu denli muntazam bir şekilde bilgilendirdiğin için de Teşekkürler, Allah Razı Olsun inşallah.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aleyküm selam, ölmeden önce ölmekten bahsediyorsun sanırım. Bunun için nefsini temizlemen gerek. Ya temiz ve güvenilir bir tarikata katılırsın ya da kendin nasıl yapılacağını araştırır yaparsın. Bir köşeye çekilip sadece tesbih çekmekten bahsetmiyorum, yaradılışın özünü bulmaktan bahsediyorum.

   Sil
  2. Cevapladığın için Teşekkürler ve evet tam olarak ondan bahsediyorum. Aslını istersen bir arkadaşım vasıtasıyla bir tarikattan bu konuda yardım aldım. Bana zikir çekmem ve Hacet namazı kılmamı söylediler. Yaklaşık bir aydır zikir çekmekteyim -belli sayıda- ve Hacet namazı kılıyorum fakat bahsi geçen öğreticiyi, mürşidi henüz bulmuş değilim. Görüyorum ki bu konuda da tecrübe ve ilim sahibisin. Seni sıkmamayı dileyerek ilminden faydalanmak istiyorum. Ufak bir sorum daha var yani. Şu anda ne yapmamı önerirsin Lena?

   Sil
  3. Zikirsiz eylem, eylemsiz zikir olmaz. İnsan iki ayakla yürüyor, o yüzden dengeyi tutturmak lazım. Maharet budur. Kimisi önce öğrendiklerini aktarmak ister ama aslolan öğrenci olmaktır çünkü ne kadar öğrenirsek öğrenelim asla ilmin tümüne sahip olamayız. Bu da yürümeye devam etmemiz gerektiğinin kanıtı. Kısacası eğer bir cevap arıyorsan bil ki yolunu görmek için labirente yukarıdan bakmalısın. Bunu da ruhunla yapmalısın.

   Sil
  4. Harika bir cevaptı benim için. Kilidi açtın. Yardımın için Teşekkür ederim. Eğer ki bir yerlerde yine tıkanırsam ilminden faydalanmaktan geri durmayacağımı belirtmek isterim.. Allah'a emanet ol.

   Sil
 38. Lena açıkcası blogunu uzun zamandır takip diyorum ve masonizm hakkında uzun zamandır okuyorum, araştırıyorum. Bana tüm bu gerçekleri ilk babam açtı. Her zaman mason olmak için uğraştı hatta adım adım yaklaşmak için rotaryen bile oldu. Bana her zaman masonları savundu. Benim merak ettiğim şey ise sizde. Babamın müslüman olmadığından kesinlikle eminim domuz yiyor bir tek dua bile bilmiyor namaza gitmiyor vb. İlk ateist olabileceğini düşündüm ama babam din dünyasındaki kavramlara inanıyor sadece inkar ediyor ve müslümanlığa gitmiyor. Ben babamın mason olup olmadığından emin olmak istiyorum. Bana yardım edemeyecekseniz de anlayışla karşılarım. Bana bir cevap yazarsanız çok sevinir ve bekleyiş içinde kalmam.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Buradan baban mason mu değil mi anlayamam tabi. Ama baban müslüman olmasa bile sen evlatlığını yaptıktan sonra için rahat olsun. Hem onun müslüman olmasına engel olan şey masonluk değildir eğer bu yüzden soruyorsan, çünkü masonlar en azından ilahi güce inanır.

   Sil
 39. Hem diyonuz Slim shady olmaya karar verdi slim shady e döndü yani illuminati ye olan karsı cıkmasını bıraktı pes etti . hemde kafesın ıcındekı karaktere slim shady diyosunuz . madem slim shady olmaya karar verdi ölmekten falan korktu eski renkli hayatını tercih etti eee neden o zaman kafesın ıcındekı slım shady silahlarla tutuluyo neden eminem kafesın ıcındekı slım shady karakterıne bürünse mermilere dizilicek . zaten ondan istenilen kafesın ıcındekı eskı slım shady karakterıne burunmek degılmı . benim iyice kafamı karıstırdınız ya sunu bı acıklarmısın lena ya valla cok sacma geldı hersey ıyı guzel gıdıyodu son kısımda ıste beyın falan patladı benım. simdi eminem naptı klıp ne anlatıyor kafesın ıcındekı kısıye arkasını dondu yanı slım shady olmaya karsı cıktı hala illuminatiye karsı kafasını kaldırıcak mı demek bu anlayamadım sunu bı acıklarmısın lena ya lutfen

  YanıtlaSil
 40. Ben bu klibin sonunda kafes olayı hakkında bir yorum yapmak istiyorum. Bence kafesteki kişi Eminem'in kendi benliği . Eminem geliyor fakat sonra onu kurtaramayacağını anlayıp gidiyor. Çünkü Illuminati ye bir kere katıldığında bunun geri dönüşü olmaz. Eminem de bu örgütte ve kendi kişiliğine geri dönerse onu öldürürler kafesin iki yanındaki silahlı adamlar da buna bir işaret. Ve Eminem burada Illuminati nin zihin kontrolü uyguladığı ve oluşturduğu 2. kişiyi canlandırıyor. Onu öldüreceklerini bildiği için kendi benliğinden uzaklaşıyor. Arkasından kafeste olan bağırıyor fakat artık her şey için çok geç. Ne kadar doğru bilemem ama benim düşüncelerim bunlar..

  YanıtlaSil
 41. Lena yeni yazını ne zaman yayınlayacaksın,çok uzun süredir bekliyoruz,biraz acele etsen seviniriz...Allah'a emanet ol...

  YanıtlaSil
 42. Lena Ablacığım Shakira'ya deyinen hiçbi site yok biliyorum çok uzun yazılar hazırlıyosun bizim için ama ben 5 yaşımdan beri Shakira'yı seviyorum ve ve bulabildiğim bi kaç illuminatik sembol var ama ben öyle klipleri izlediğimde kocaman tek gözü bile zor görüyorum zahmet olmazsa Shakira hakkında da bi yazı yazar mısın

  YanıtlaSil
 43. lena katy perry yeni klibinin tanıtımında katycatleri kendine tapıyo olarak göstermiş lütfen bunu açıklarmısın bu arada bu yüzden artık katyye antıyım

  YanıtlaSil
 44. Dün çıkan katy perry nin dark horse klibi olduça simge içeriyor eğer klibi izlediysen şarkı sözleriyle bağlantılı olarak bir analiz yababilirsen çok sevinirim.Biliyorum sana şunun analazini yap bunun analizini yap diyenleri pek sevmiyosun.Ama bu klip çok farklı olmuş.Yani roar klibinden sonra bu kadar çok simge içeren bir klibin çıkmış olması niye bir türlü anlamıyorum.Lütfen bu yazdıklarımı göz ardı etme!!!!!

  YanıtlaSil
 45. bir sonraki yazın ne zaman hazır olur lena

  YanıtlaSil
 46. lena Atatürk'e o kadar laf attın yemedi silmişsin senin gibiler Atatürk 'ün bu ülkeyi kurtardığını inkar edemezler bizim gibi milyonlarca Atatürkçü sizin gibilere haddini bildirecek. Atatürk e dinsiz diyenlere gelsin :tüm müslümanlar hz. muhammed'i örnek almalı ve kendisi gibi hareket etmeli. islamiyet'in hükümlerini olduğu gibi yerine getirmeli; zira, ancak bu şekilde insanlar kurtulabilir ve kalkınabilir." Mustafa Kemal Atatürk

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. asi kzı buna da cevap ver hadi :D: :D: :D: D

   Sil
  2. Atatürk'ün icraatlarını kendine mal ederek kibirlenmen ve sonra siz biz diye ayrım yapman ne kadar hoş anlatamam. Ancak ben kimseye laf atmadım, sadece soru sordum. Silmemin amacı gördüğüm bir rüyaydı, ben bu sosyal ilişkilere pek takılmam. Önemli olan gerçeği bulmak benim için. Ha eğer yine de "haddimi bildirmeyi" çok istiyorsan senin için bir sanal bot programı yazabilirim.

   Sil
  3. he lena he rüya gördün de bilmem ne türk değil misin sen ? Adamın bu kadar yaptıgı yenilikleri gözardı ediyosun hiç mi vicdan yok lan ? Bir de dinden kurandan bahsederler.. Adamın özel hayatından bahsediyorsun sanane!! Annesinden sana ne ? Ne yapmaya calıstıgını da cidden anlamadım.İlluminati hakkında her haltı biliyosun da Atatürk ün bu ülke için yaptıklarından haberin yok mu ? Atatürk ün yaptıgı yenilikler kazandıgı savaşlar hiç mi anlam ifade etmiyo ? şimdiki başkanlar 2 yol 2 köprü yapınca göt kılı oluyosunuz Atatürk e ayyaş diyosunuz Beyin fakiri insanlardansın cidden .Allahından bul. ''bizim dinimiz en tabi ve makul dindir ve ancak bundan dolayıdır ki son din olmuştur. bir dine tabii olmasi için akla, fenne, ilme ve mantığa uygun olması lazımdır. bizim dinimiz bunlara tamamen uygundur.'' he lena atatürk dinsiz he Atatürk ü sevmeme nedenin kadınları da insan yerine koyması mı ? eşit hale getirmesi mi ? bu mu rahatsız etti seni ? Şu an okuyo olmalısın kimin sayesinde acaba ? Beyin denen şeyi kullanmanı rica ediyorum. ''bizim dinimiz hiçbir vakit kadınların erkeklerden geri kalmasını talep etmemiştir. allah2ın emrettiği şeyi, kadın ve erkek beraber olarak ilim ve kültür edinmeleridir. kadın ve erkek, bu ilim ve kültürü aramak ve nerede olursa oraya gitmek ve onunla dolu olma zorundadır. islam ve türk tarihi tetkik edilirse görülür ki bugün kendimizi bir türlü kayıtları bağlı zannettiğimiz şeyler yoktur. türk sosyal hayatında kadınlar ilim, kültür ve diğer hususlarda erkeklerden katiyen geri kalmamışlardır. belki daha ileriye gitmişlerdir.'' atatürk kadınla erkeği eşit hale getirdi . Kadınları da insan yerine koydu.Atatürk ün annesine laf ediyosun da senin anne baban seni nasıl yatiştirmisse artık atatürk düşmanı olmussun. İlk önce dönüp kendine bak. İlluminati falan yazacagına da git adam akıllı araştır atatürk ü. Geri zihniyetli konuşup da milletin kafasını karıştırma.

   Sil
 47. Lena,bu blogu gecen yıl takip ediyordum,15 yaşındayım ama işin doğrusu yaklaşık olarak 3 yıldır bu ceşit arastırmalar yapıyorum,babam bu konuya uzun yıllarını vermiş bir adam,bu konuda bana çok yardımı dokundu,gerçi uzun zaman,kısa zaman hiç farketmez aklını kullanabilen bir insan,kullanmak isteyen bir insan gerçekleri görebillir.Tamam iyi hoş anlattım bunları ama sana bir sorum olacak.Ben müzik aşığı bir insanım,kendimi adlandırmıyorum stan,directioner gibi seylerle ama acayip bir şekilde rap dinliyorum,tabiki Lil w,kanye west gibilerinden bahsetmiyorum,Tupac,Biggie,Em gibi.Rapi geçsemde melodisi hosuma giden coğu şarkıyı dinliyorum,biliyorum ki hepsi bir oyun ama yinede bırakamıyorum,müzik olsun yabancı diziler olsun,karadelik gibi işin içinden çıkamıyorum,bana önerebileceğin bir şey varmı,bir çözüm? Biliyorum bos bos yazdım ama etrafımda dogru duzgun boyle seyleri konusabilicegim pek cok insan yok,arkadaslarım boyle seyleri arastırdıgımı duyunca dalga gecmeye başlıyorlar zaten,belki basına gelmiştir, "öyle şey mi olur,saçmalama illuminati tabiki yok" gibi. Oyuzden sana soruyorum umarım yanıtlarsın,ne yapmalıyız?

  YanıtlaSil
 48. Selam lena, gerçekten MKULTRA, DELTA, CHATTER, BLUE BİRD, soğuk savaş dönemleri..bunları bilmen ve buraya yazman harika! Lütfen bize daha fazla bilgi verir misinn?

  YanıtlaSil
 49. Hep mi popüler isimleri yazarsın? Biraz da Samael, God Module gibilerini anlatta ben kendim nasıl şeylerin peşinden gidiyormuşum öğreneyim. =)

  YanıtlaSil
 50. cidden niye bu kadar boş işlerle uğraşıyorsunuz acaba?

  YanıtlaSil
 51. Lena ben bir sey sorucam sarkinin sonuna dogru 4.40 da rihanna nin kismi ve kafesten kagitlar atilirken arkadan garip sesler geliyor bir adamin sesi sanki ama tam anlasilmiyor eger nu duyduysan bir analizini yapar misin?

  YanıtlaSil
 52. 4:26 daki sahnede hani kafese geldiğinde kendi alterini kafeste gördüğünde oradaki zemine dikkat ettiniz mi? Her yerde ilaç kutuları var.

  YanıtlaSil
 53. lena yardım et yalvarırım gönül gözümün açılması için ne yapabilirim

  YanıtlaSil
 54. yeni anlizler ne zaman

  YanıtlaSil
 55. Lena , renklerin manalarını yazar mısın ? Bir de Elvis Presley hakkında bilgilerini kısacık bir yazıyla yorumumun altına atar mısın ?

  YanıtlaSil
 56. Meraba Lena, Soma olayı ile ilgili kısa birşeyler yazarsan sevinirim. Bir de, bu aralar vizyona bir sürü bilim kurgu filmi geliyo, noldu bunlara birden bire. Geçen sene mumla arıyodum bilim kurgu filmlerini. Bi de şu Disney'in Maleficent film fragmanını izledim de, o ne öyle ya.

  YanıtlaSil
 57. Lena nerelerdesin valla özledim seni her konudaki düşüncelerini, yazılarını okumak istiyorum... ama yoksun iyisindir inşallah...

  YanıtlaSil
 58. bu kız öldü mü kaldı mı... ne yapıyor? bir cevap atsaya artık bir yazacağım-yazıyorum veya artık yazmıcam diye.. bu ne yaaa

  YanıtlaSil
 59. Bu yorumu okuyan herkes için iyi bir haber. Ben dünyaca ünlü aydınlatmak kardeşlik topluma aittir nasıl ifademi paylaşmak istiyorum, ve nasıl ben büyük bir zenginlik, servet ve şöhret elde ederek, daha ünlü hale gelmiştir. İşte hayatım değişti nasıl. O çok zengin, varlıklı, ünlü ve başarılı oldu çünkü her zaman, bana para veriyordu Bir arkadaşım. Güzel bir gün, o da bana hayatta başarılı olmak için yol göstermek için gidiyor, bana para verecek olmadığını bana söyledi. Yani ben çok mutlu oldu, ben o büyük aydınlatmak, toplumun bir üyesi olduğunu bilmiyordum. Yani ben dünyaca ünlü aydınlatmak topluma başlatılan ve birkaç gün sonra, ben milyonlarca Dolar değerinde bir sözleşme verildi. Sağ şimdi ben konuşurken, ben çok iyi yapıyorum, benim iş, i hayat benim ve ailem için çok zor oldu önce ben, şimdi insanlara para veren biriyim, iş fiyatlar dünya seyahat. Bugün bize ait olmak istiyorsanız? Şimdi> illuminati worldwide@yahoo.com ve hayatınızı iyi için değişecek bize bir email gönder.

  YanıtlaSil
 60. LENA ben senin blogunu geçen yıldan beri takip ediyorum.başlarda pek anlamasam da okuyordum.şimdi asıl meseleye gelelim ben bu yıl liseye geçiyorum artık karar vermiştim okumaya yani basit romanlar değil de bilgilenmek için okumaya karar verdim.ancak uygun kitapları bulamadım.
  ben baya bir eminem hayranıyım ve az önce sıkılıp eminemin şarkılarını dinliyodum3 a.m klibini izleyince aklımdan film şeridi gibi senin blogunda okuduklarım geçti.hemen tekrar baştan okudum ve ne kadar mantıklı olduğunu anladım.gezi olayları sırasında da senin blogunu okumuştum ve o konuda da çok haklı olduğunu düşünmüştüm.işte az once de bahsettiğim gibi ben artık okumaya karar vermiştim yani blogu dikkatle okumadan önce.artık bilgilenmek istiyorum.cahil cahil dolaşmak istemiyorum aynenn senin bahsettiğin gibi.ama uygun kitapları bulamadım yardım eder misin?nasıl bu kadar çok şeyde bilgin var?arama motorlarında senin yazdığın şeyler olmuyor.nerden okuyosun?baştan beri söylemek istediğim şey yani lafı toplayamadım da .. ben yazın başında karar vermiştim senin gibi biri olmaya,senin de böyle olduğunu görünce aradığımı bulduğumu fark ettim.sana twitterdan da ulaşmaya çalıştım.bana yardım eder misin?ayrıca ben senin dini yönünden o kadar hoşlandım ki ben de öyle olmak istiyorum.ama yanlış anlama özenmek gibi değil yani ben de Kuran okuyorum namaz kılıyorum ama zevk almak haz duymak için senin gibi yani anın tadını çıkarabilmek için okumam gerektiğine inanıyorum.lütfen bana ulaş her gün o açtığım twitter adresine bakıcam.buraya da bakıcam.lütfen olabildiğince erken ulaş.teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
 61. Benim üstümdeki yazıyı yazan arkadaşım sana severek tavsiye etmek isterim diyanet yayınları Kitapevi ne git orda imam gazaliden bir sürü ilim kitabı bulabilirsin ama tabii ki lena nın yazdığı bilgiler için bence vikipediden bir sürü yazı okuyabilirsin ben bildiklerimle yardımcı olmak istedim inş olabilmişimdir az da olsa selametle

  YanıtlaSil
 62. lena ilk önce bi kenndini açıkla akıl kontrolünü deta beta diyon nerden biliyon naziler diyon akıl oyunları diyon bence sende var bişeyler bi kendinden bahsetsene inmisin cinmsin? hıııı derdin ne senin illinunati bukadar kolay açıklanmaz haa ewet akıllar köle ettirilir bunu yapan insanlar var büyücüler var o yüzden büyü haramda sen bunları anlatacağına ALLAH varlığını koy akıllara yok deccali torunlarımız görecek yok o yok bu sen İSLAMI anlat nekadar derin olduğunu sonra bu saçmalıkları anlat

  YanıtlaSil
 63. Sene 2011 biz de senin gibi bir blog açmıştık ve illumunatiyi anlatmaya çalışmıştık. Tutmadı. Bu gün Senin gibi insanların olması mutluluk verici. Micheal Sikkofield in bloguna benziyor. Ama duygularını klavyeye yansıtma biçimin çok hoş ve farklı. Umarım hep ilerlersin :)

  YanıtlaSil
 64. BÜYÜK ILLUMINATI CULT (riches@gmail.com~~pobj ve illuminati kült) HOŞGELDİNİZ bir iş adamı ya da bir Sanatçı, Politikacılar mı yoksa fakir ve dünyada, büyük Güçlü ve ünlü olmak istiyorum, biri olmayı bize katılın resmi üye bugün. kayıtlar sizin tarafınızdan tamamlandıktan sonra Illuminati ve onun temsilcisine ziyaret etmek için ideal bir şans verilir, hiçbir fedakarlık, ya da ihtiyaç duyulan insan yaşamı, İlluminati kült zenginlik beraberinde getiriyor ve hayatta ünlü, sen uzak yoksulluğu ortadan kaldırmak için bir tam erişime sahip senin Şimdi hayat. sadece İlluminati kilisenin içine başlatılmıştır bir üye, (illuminaticultofriches@gmail.com) kiliseye herhangi bir üye getirmek yetkisine sahip böylece kimseye başvurmadan önce bugün bize katılın, zaten bir üye kim bağlantıyı olmalı ve hayallerinizi gerçekleştirmek. Eğer hayatınızın geri kalanı için zengin ve ünlü olacak bir üye olmak kez biz de iterek ilaçların korunması bizim üye yardım, İlluminati size 2 MİLYON DOLARLIK VE A toplamı verilecektir başlanmasından sonra, kendi üye mutlu DÜNYANIN HERHANGİ BİR KISMINA EVİ ... Takım Saygılar .. (illuminaticultofriches@gmail.com) bu e-postayla bize e-posta olan tamam (illuminaticultofriches@gmail.com)

  YanıtlaSil
 65. Hayatta sevinç iyi şanslar nimet her türlü bulabilirsiniz HOŞGELDİNİZ büyük ILLUMINATI KARDEŞLİK Krallık,. Eğer, bugün yaşayan hayat tür yorgun hayatınızı tamamen değiştirmeye ve böylece rüya yerine getirebilecek istiyorsun, sen istersen onun hayat hikayesi siz fakir hemen olur şimdi katılma fırsatına sahip ve diğer insanlar gibi, hayatın zengin almak istiyorum, ya da olacak hayatta ünlü olmak, iş arıyorum bitirdim. Şimdi katılması gerekir. ya da bir adam ya da ünlü ve güçlü olmak isteyen bir kadın ya da bir yıldız, sen hayatı yaşamaya zaman bazı kaybetmek gerekmez, bir karar ve illuminatinprist@yahoo.com geç hayatta olmak için bir erkeğe ya da zengin ve ünlü ve güçlü bir kadını elde etmek için İlluminati krallığını katılmak veya çağrı: +2347035202355 websitesi: //illuminatin.weebly.com

  YanıtlaSil
 66. ILLUMINATI BÜYÜK TAPINAĞI HOŞGELDİNİZ,; Zengin Kulübü ve
  Ünlü; dünya
  Members.We biriz 3 Milyon kadar eski ve en büyük kardeşlik yapılan
  Yüce Varlık biri babadan altında aile. İlluminati biz inanıyoruz
  cennette doğmuş ve hiçbir üye bu dünyada mücadele gerektiğini söyledi.
  onlar sipariş katılmak kez Dolayısıyla tüm yeni üyeler Para Ödül verilir
  . Onların yaşam tarzı yükseltmek için, ve mümkün ulaşmak almak nerede soru
  ve iyi famous.interested izleyiciler iluminaticgdbw@yahoo.com bize başvurun

  YanıtlaSil
 67. Büyük Illuminati katılmak isteyen burada zengin, güçlü ve ünlü gelen kutusu dünyasına fırsatı dönüştüren bir hayat ilgimi kişiler şimdi beni gelen kutusu gerektiğini ve sen $ 250,000,00 kazanç olacaktır. Her iki haftalık üyelik şimdi ILLUMINATI Kardeşler Üye Ol ve mücadeleler, Başarısızlık, Yoksulluk, Reddi ve Ayrımcılığın dolu bir hayat sona çevrimiçi açıktır. Zengin, Güç, Şöhret ve Riches IŞIK adım. müstakbel için üye illuminatiworldwidenet@gmail.com

  YanıtlaSil
 68. Merhaba millet, iki hafta önce Jackpot'ta 388 piyango oyunundan 528,8 $ 'lık (Beş Yüz Twenty Sekiz Milyon Sekiz Yüz Bin Dolar) puanı kazandım. Arabam ve evim var. Bir hafta önce EBORE adlı bir büyü kasterine tanıtıldı. Piyango ve evlilik konularında yardım ettiği bir meslektaşı tarafından. Ne söylediğini ve ne yapacağına söz verdi gerçekten oldu. Sanırım sihir ya da büyülere asla inanmadım, çünkü ona rastladığıma kadar çoğunlukla aldatmaca eylemleri ya da hileler gibi düşündüm, her şey değişti; yalnızca sağ ellerde ve onunla birlikte değişti. Her şey mümkündür. Bunun için ona nasıl para vereceğimi bilmiyorum ama sihirli piyango büyüleriyle şimdi ona nasıl zengin olduğum hakkında dünyaya anlatarak onun için önemli ve özel bir şeyler yapabileceğimi umuyorum, onun iyi aşk büyüsü , Eski geri almak, HIV büyü, Hamilelik Büyü ve ona yardım etmek için herhangi bir yardıma muhtaç iseniz diğer büyü .. SECRETTOSOLUTION@GMAIL.COM .. Web sitesidir. dreboresolutionhome.webs.com

  YanıtlaSil
 69. WELCOME TO THE GREAT BROTHERHOOD.
  Do you want to be a member of Illuminati as a brotherhood that will make you rich and famous in the world and have power to control people in the high place in the worldwide .Are you a business man or woman,artist, political, musician, student, do you want to be rich, famous, powerful in life, join the Illuminati brotherhood cult today and get instant rich sum of. 2 million dollars in a week, and a free home.any where you choose to live in this world and also get 10,000,000 U.S dollars monthly as a salary %2026
  BENEFITS GIVEN TO NEW MEMBERS WHO JOIN ILLUMINATI.
  1. A Cash Reward of USD $500,000 USD
  2. A New Sleek Dream CAR valued at USD $300,000 USD
  3.A Dream House bought in the country of your own choice
  4. One Month holiday (fully paid) to your dream tourist destination.
  5.One year Golf Membership package
  6.A V.I.P treatment in all Airports in the World 7.A total Lifestyle change 8.Access to Bohemian Grove
  9.Monthly payment of $1,000,000 USD into your bank account every month as a member
  10.One Month booked Appointment with Top 5 world Leaders and Top 5 Celebrities in the World.
  If you are interested of joining us in the great brotherhood illuminati satanic hand symbol contact us no { +2348074100134 } OR Email- Illuminatimoney66@gmail.com
  FULL NAME;
  DATE OF BIRTH;
  HOME ADDRESS;
  OCCUPATION;
  SEX;
  CERTIFICATE ACTIVE; ONCE YOU ARE A MEMBER OF THE GREAT ILLUMINATI,WHAT OCCUPATION WILL LIKE TO ESTABLISHED;
  COUNTRY;
  STATE OF ORIGIN;
  PHONE NUMBER;
  THANKS FOR YOUR UNDERSTANDING.
  WAITING FOR YOUR REGARDS...,illuminatimoney66@gmail.com or this +2348074100134

  YanıtlaSil
 70. WELCOME TO THE GREAT BROTHERHOOD.
  Do you want to be a member of Illuminati as a brotherhood that will make you rich and famous in the world and have power to control people in the high place in the worldwide .Are you a business man or woman,artist, political, musician, student, do you want to be rich, famous, powerful in life, join the Illuminati brotherhood cult today and get instant rich sum of. 2 million dollars in a week, and a free home.any where you choose to live in this world and also get 10,000,000 U.S dollars monthly as a salary %2026
  BENEFITS GIVEN TO NEW MEMBERS WHO JOIN ILLUMINATI.
  1. A Cash Reward of USD $500,000 USD
  2. A New Sleek Dream CAR valued at USD $300,000 USD
  3.A Dream House bought in the country of your own choice
  4. One Month holiday (fully paid) to your dream tourist destination.
  5.One year Golf Membership package
  6.A V.I.P treatment in all Airports in the World 7.A total Lifestyle change 8.Access to Bohemian Grove
  9.Monthly payment of $1,000,000 USD into your bank account every month as a member
  10.One Month booked Appointment with Top 5 world Leaders and Top 5 Celebrities in the World.
  If you are interested of joining us in the great brotherhood illuminati satanic hand symbol contact us no { +2348074100134 } OR Email- Illuminatimoney66@gmail.com
  FULL NAME;
  DATE OF BIRTH;
  HOME ADDRESS;
  OCCUPATION;
  SEX;
  CERTIFICATE ACTIVE; ONCE YOU ARE A MEMBER OF THE GREAT ILLUMINATI,WHAT OCCUPATION WILL LIKE TO ESTABLISHED;
  COUNTRY;
  STATE OF ORIGIN;
  PHONE NUMBER;
  THANKS FOR YOUR UNDERSTANDING.
  WAITING FOR YOUR REGARDS...,illuminatimoney66@gmail.com or this +2348074100134

  YanıtlaSil
 71. ▲ ILLUMINATI ▲ * 666 ▲ ▲ POST ONLINE
  HOŞ GELDİNİZ ILLUMINATI ODASI
  * Sloganı: /, bizim KELİMELER tutmak ILLUMINATI. *
  * Ref: AR-ESB / 743POH / 09 / DC-FPIO FTL: 14/30/0029 *
  * HÜKÜMET VERİ ALTINDA LİSANSLI akredite !!
  Kayıt KORUNMASI ACT
       (Hoodsecretorder1@gmail.com)
  , YOKSULLUK DEFOL !!!
  Bugün çevrimiçi İlluminati dünyanın zengin toplum kült katılın ve anında olsun
    seçtiğiniz herhangi bir ücretsiz ev, 5 milyon dolar toplamı
    dünyada yaşıyoruz ve bu nedenle maaş olarak aylık 200.000 dolar almak için.
  ... Biraz Bize kendinizden bahsedin .. Hiçbir kirli oyun tarama okul sertifikasını takın,
    hiçbir insan kurban barış kültü, büyük amacı Organizasyon Aydınlatmak
  Herhangi bir ilgi viwers lütfen bizim e-posta başvurun veya #WhatsApp +2348107393284 shoulderstand: hoodsecretorder1@gmail.com
               Gram usta sizi korusun !!!

  YanıtlaSil


 72. Hayatta zengin ve ünlü olabileceğiniz Illuminati kilisesinin evine hoş geldiniz, Dünyanın her yerindeki Büyük Illuminati kardeşliğine katılın, sizi burada en olumlu şekilde değiştirmenize ve dönüştürmenize yardımcı olmak için buradayız. Bugün kültü aydınlatmaya katılın ve dünyada yaşamayı seçtiğiniz herhangi bir yerde ücretsiz bir ev ile 55 milyon dolarlık anlık toplam elde edin ve aylık olarak aylık olarak 300.000 dolar kazanın. İlgileniyorsanız, lütfen illuminatihomeofrichs@gmail.com adresinin altındaki e-postayı veya Aramayı yapın. +2349033375429'a katılmak Eğer Illuminati'ye katılmak istemiyorsanız bu mesajı okumayın. Kurallar * 18 yaşın üzerinde olmalısınız. * Illuminati'nin sırrını kimseyle tartışmamalısın. * Kitlesel Medya'dan (Haber veya Sahne Sanatları), Komplo Kuramcılarından (Amatör veya Profesyonel Yazarlar veya Spekülatörler), İnternet Söylentilerinden veya Diğer HERESY'den dolayı İlluminati hakkındaki bilgilerini elde eden herhangi biriyle ilgilenmiyoruz. * Üyelikten bir hafta sonra Illuminati'ye girdikten sonra, hayatınızdaki en büyük hedefi elde edersiniz ve aynı zamanda servet ve şöhret kazanırsınız. * Kişi gece gündüz işkenceye maruz kalırsa, BÜYÜK ILLUMINATI mesajını kimse silmeyecektir. * BÜYÜK ILLUMINATI'nın emrine ve kurallarına uymamak ününü ve zenginliklerini geri alacaktır. *. Illuminati kurallarından biri "Illuminati hakkında konuşmuyoruz" dır, bu yüzden burada çok fazla şey söyleyemem. Gerçekten ilgileniyorsanız bize E-posta ile bize geri dönün: illuminatihomeofrichs@gmail.com VEYA +2349033375429 numaralı telefonu arayın Zihin oyunları oyna.

  YanıtlaSil
 73. ILLUMINATI ZENGİN VE ENERJİ VERENLERİNE HOŞ GELDİNİZ ... Illuminati'nin büyük kardeşliğinin tam bir üyesi olmak için en güvenli adım. İşadamınız veya bir sanatçı, Politikacılar ve büyük olmak için, güçlü ve ünlü dünyada olmak istiyorsanız, katılın. Bize bugün resmi üyelerimizden biri olmayı kabul ediyoruz. Kayıtlar tamamlandıktan sonra Şeytan'ı ve onun temsilcisini ziyaret etmek için ideal bir şans verilecek, hiçbir fedakârlık ya da insan hayatına ihtiyaç yok, Illuminati kardeşlik zenginlikleri ve hayatta ünlüleri getiriyor, Yoksulluğu şimdi hayatınızdan tamamen yok etmek için tam erişim. Bu yüzden Bay Daniel James ile iletişime geçin. Via: illuminatiworldwide777@gmail.com, + 2347083028318 numaralı telefondan bizi arayın. Bugün katılın ve hayallerinizi ve umutlarınızı fark edin

  YanıtlaSil
 74. Hoşgeldiniz, zengin ve Ünlüler klübüne; Aydınlık, bu, 3 Milyon Üyeden oluşan dünyanın en eski ve en büyük kardeşliği. Biz, Yüce Varlık olan bir baba altında bir aileyiz. Içinde cennette doğduğumuza inanıyoruz ve hiç kimse bu dünyada mücadele etmemelidir. Dolayısıyla, yeni üyelerimize, yaşam biçimlerini yükseltmek için katıldıklarında Para Ödülleri verilir .; Ilgilenen üyelerin bizimle e-posta yoluyla görüşmesi gerekir (illuminatitemple650@gmail.com)

  YanıtlaSil
 75. Hayatta zengin ve ünlü olabileceğiniz Illuminati kilisesinin evine hoş geldiniz, Dünyanın her yerindeki Büyük Illuminati kardeşliğine katılın, sizi burada en olumlu şekilde değiştirmenize ve dönüştürmenize yardımcı olmak için buradayız. Bugün çevrimiçi kültüre uyun ve anlık olarak toplam 55 milyon doları evde herhangi bir yerde yaşamak ve aylık olarak aylık olarak 300.000 dolar kazanmak için anında katılın İlgileniyorsanız, lütfen illuminatihomeofrichs@gmail.com'un altındaki e-posta adresine veya whatsapp'a e-posta gönderin. +2349033375429'a katılmak Eğer Illuminati'ye katılmak istemiyorsanız bu mesajı okumayın. Kurallar * 18 yaşın üzerinde olmalısınız. * Illuminati'nin sırrını kimseyle tartışmamalısın. * Kitlesel Medya'dan (Haber veya Sahne Sanatları), Komplo Kuramcılarından (Amatör veya Profesyonel Yazarlar veya Spekülatörler), İnternet Söylentilerinden veya Diğer HERESY'den dolayı İlluminati hakkındaki bilgilerini elde eden herhangi biriyle ilgilenmiyoruz. * Üyelikten bir hafta sonra Illuminati'ye girdikten sonra, hayatınızdaki en büyük hedefi elde edersiniz ve aynı zamanda servet ve şöhret kazanırsınız. * Kimsenin gece gündüz işkenceye maruz kalması halinde BÜYÜK ILLUMINATI mesajını kimse silmeyecektir. * BÜYÜK ILLUMINATI'nın emrine ve kurallarına uymamak ününü ve zenginliklerini geri alacaktır. *. Illuminati kurallarından biri "Illuminati hakkında konuşmuyoruz" dır, bu yüzden burada çok fazla şey söyleyemem. Eger gerçekten ilgileniyorsaniz Email yoluyla bize geri dönün: illuminatihomeofrichs@gmail.com VEYA whatsapp +2349033375429 Zihin oyunları oynamayın.

  YanıtlaSil
 76. Hayatınızın IŞIĞI, SİZİN ÜZERİNE BAĞLI
  İsteğinizi kabullenmek için TARİHİ YAPARAK
  HEDEF, UYGUN PLANLAMADAN KAYNAKLANDI,
  BÜYÜK [KARDEŞLEME] ILLUMINATI, BURADA BURADA
  ÇÖZÜMÜZÜ BAŞARISIZA SİZE DOĞRUDAN.MAKE
  Hayatınızdan bir anlama TAM ve Anlayışınız
  NEDEN YAŞAYAN NEDENLERİ GELİN VE
  Umutlarınızı geri verin. BÜYÜK ILLUMINATI
  HOOD, BÖLÜMÜN RUHUNIYET ETMEK İÇİN BURADA
  [ZENGİN Şöhret ve Güç] SİZİN HAYATINDA.
  İLETİŞİM \ AŞAĞIDAKİ BİLGİLERİ GÖNDERİNİZ
  ADI ADRESİ DOĞUM MESLEĞİ YAŞININ TARİHİ
  SEKS. ORJİNAL MİLLİLİK NEDENLERİ
  TELEFON YOK. TO
  Illuminatinationwide218@gmail.com VEYA CALL Watsap US
  [+2348135688260. AM "James Larry"

  YanıtlaSil

 77. Işığı görmeyi başaramayın. Para, güçler, şöhret ve zenginlik
  Birkaç gün içinde ünvan kazan. Illuminati kardeşlik merkezini bu irtibat yoluyla (ABD) çağrısı veya ne uygulaması ajansı'na katılmak istiyorsanız ... +2349060960559 veya chamberlinwilliams099@gmail.com adresine e-posta gönder
  Online başlatma için nerede olduğunusahip değilsin. Hiçbir mesafe, baphomet.Do'nun işini etkileyemez. Aldatılmamalı ve bizden biri olduğunu iddia eden çevrimiçi internet dolandırıcılarının, bir soruşturma yapmadan önce onayladığınızdan emin olunuz ... Whats-app + 2349060960559 veya email chamberlinwilliams099@gmail.com şimdi Hayallerinize evet deyin. Selam Baphomet ...

  YanıtlaSil

 78. Işığı görmeyi başaramayın. Para, güçler, şöhret ve zenginlik
  Birkaç gün içinde ünvan kazan. Illuminati kardeşlik merkezini bu irtibat yoluyla (ABD) çağrısı veya ne uygulaması ajansı'na katılmak istiyorsanız ... +2349060960559 veya chamberlinwilliams099@gmail.com adresine e-posta gönder
  Online başlatma için nerede olduğunusahip değilsin. Hiçbir mesafe, baphomet.Do'nun işini etkileyemez. Aldatılmamalı ve bizden biri olduğunu iddia eden çevrimiçi internet dolandırıcılarının, bir soruşturma yapmadan önce onayladığınızdan emin olunuz ... Whats-app + 2349060960559 veya email chamberlinwilliams099@gmail.com şimdi Hayallerinize evet deyin. Selam Baphomet ...

  YanıtlaSil
 79. Illuminati en güçlü ailelerden biridir, bugün bize katılın ve dünyanın en güçlü insanlarından biri haline gelin; bizimle birlikte, bir etki yaratacak ya da üretebilecek kişileri bulunuz. WhatsApp ile bu sayı ile ilgili inanç özlüyor +2347037154192 teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 80. İYİ HABERLER !!! Sen bir işadamı musun? İş kadını ? Sanatçı? Politikacılar? Öğrenci? Vb ... Ve eğer büyük olmak istiyorsanız, bugün resmi ve dünyadaki güçlü ve ünlülerden biri olmak için bize katılın. Illuminati kardeşliği, kayıtlarınızı tamamladıktan sonra temsilcinizi aydınlatmak ve ziyaret etmek için ideal bir fırsat, hiçbir fedakarlık veya insan hayatına ihtiyaç duymazsınız, Illuminati kardeşlik ve yaşamın zenginliklerini hayatınıza getirecektir; yoksulluğa hayatınızdan uzakta erişebilirsiniz. Artık sadece illuminati kilisesine giren bir üye herhangi bir üyeyi kiliseye getirme yetkisine sahiptir, bu nedenle herhangi bir grupla irtibat kurmadan önce, zaten üye olan herkese başvurun, bugün katılın ve hayalinizi gerçekleştirin. . İlaçları iterek uyuşturucuyu korumaya da yardım ediyoruz, ışığı göremiyoruz. Para, güç, şöhret ve zenginlik sadece üç gün içinde bilinir. Illuminati kardeşliğine katılmak istiyorsanız, şimdi bizimle iletişime geçin: illuminatitoworldnation@gmail.com veya call and whatsappp +2347082405418

  YanıtlaSil
 81. ATM makineleri kesmek için kullanılabilecek özel olarak programlanmış ATM kartlarımız var, ATM kartları atölyelerde ATM'den çekilmek veya tokatlamak, mağazalarda ve POS'ta kullanılabilir. Bu kartları tüm müşterilerimize ve ilgilenen alıcılara dünya çapında satıyoruz; kart, ATM'deki S5,500 günlük çekme limitine ve sipariş ettiğiniz kartın türüne bağlı olarak mağazalarda 50.000 dolara kadar harcama limitine sahip. Ayrıca, eğer ihtiyacınız varsa diğer siber saldırı servislerinin yanı sıra, sizin için her zaman her zaman burada bulunmaktayız.

  bize şu adresten ulaşın: americanewbllankatm@gmail.com

  BURAYA BATTAN ATM KREDİ KARTI İÇİN FİYAT LİSTESİ BURADA

  Günde 5,500 dolar çeken kartlar 200 ABD Doları tutarında maliyet alır

  Günde 10,000 ABD Doları çeken kartlar 300 ABD dolarına mal oluyor

  Günde 35.000 dolar çeken kartlar 400 ABD doları tutarında

  Gün başına S50,000 çeken kartlar 550USD dolara çıkıyor

  Günde 100.000 çeken kartlar 650USD dolara çıkıyor

  Fiyat nakliye ücretleri ve masrafları içerir, şimdi sipariş edin: americanewbllankatm@gmail.com üzerinden bize ulaşın

  YanıtlaSil
 82. BURADA ARKADAŞLAR, Nihayet ILLUMINATI KARDEŞASYONUNU BULUNAN ZENGİN OLMAK İÇİN NASIL YAPTIYIM NASIL ..
  Bu, 2 yıldan beri katılmaya çalıştıktan sonra nihayet dünya çapında aydınlatmaya nasıl katıldığım üzerine tanıklığım ancak sahtekarlıklar birkaç kez benden para aldı. Aydınlatmaya bu kadar uzun süre katılmayı arıyordum, ancak dolandırıcılık, çevrimiçi kardeşliğe katılmamda bana yardımcı olan AJAJA MASON online'siyle tanıştığım geçen haftaya kadar paramı almaya devam ediyor ve anında bankamatik hesabıma 10 milyon toplam kazanıyorum. benim online başlatma ritüelimden sonra da ayda 6 milyon kazanacağım, çok mutluyum! Dünya çapında aydınlatmaya katılmak isterseniz, bugün dolandırıcıları, paranızın tamamını katılmanıza yardım etmek adına kabul ettirmek yerine AJAJA MASON ile iletişime geçmek isteyebilirsiniz, whatsap Ajan Ajas MASON, whatsap +234757570567 aracılığıyla katılmalı ya da ona e-posta gönder: ajajailluminati @ anında başlatmak için outlook.com

  YanıtlaSil
 83. Adım Emaline'yim. Bu tanıklığı okur herkese selamlar. Bir başka kadının kendisine bir büyü yaptığı ve beni ağrılardan uzaklaştırması için evlenmek üzere olduğum zaman kocam tarafından reddedildi. bir gün web üzerinden okurken, bu yazım denetimcisinin bu adresinde dr.zulugreattemple@gmail.com adlı bir yazıyı gördüğümde, bir kadının kocasını geri getirmesine yardım ettim ve ona bir deneme yaptım ve ona bir e-posta gönderdim. adresi ve bana bir kadının kocam üzerinde bir büyü olduğunu söyledi ve o bana yardımcı olacağını söyledi ve 2 gün sonra ben kocam geri alacaksınız. Ona inandım ve bugün, büyü patronunun sevgilileri geri getirme gücüne sahip olduğunu hepinize bildireceğim için mutluyum. çünkü şimdi kocamdan memnunum. Lord Zulu için teşekkür ederiz onun e-postası; dr.zulugreattemple@gmail.com

  YanıtlaSil
 84. Sene 2018 hala yeni yazı yayınlamanız için bekliyorum. Yazılarınızı keyifle okuyorum , uzun zamandir da takip ediyorum. bir yazıyı kaç kere okumusumdur. Bakış açımı değiştirdiğiniz için ve bilinçlendirdiginiz için teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 85. Bir illuminati üyesi olduğuma dair tanıklığım. Benim isimlerim william smith ve 47 yaşında, ABD bahamas'lıyım Büyük Aydınlık Dünyası gizli topluluğunun nasıl işten atıldığına dair geri döndüğümde nasıl yardımcı olduğum hakkında büyük aydınlanmaya katılmak isteyenleri bilgilendirmek istiyorum. yaklaşık 5 yıl ve altı ay. Çalıştığım firmadan görevden alındığımdan beri, acımasızlık ve sıkıntı içinde oldum, 'ABD Mevduat Sigortası Şirketi' olarak adlandırılan bir ajans olarak. O yıllardan beri maddi olarak umutsuzum. Ama bir gün internette dolaşırken, Büyük Illuminate dünya toplumunun postuna rastladım; ünlü, zengin ve başarılı olabilirsiniz, büyük İmmünya üyesi olan bir üyesi olarak, hemen sizinle iletişime geçtim ve açıkladım. Onlara herşeyi anlattılar ve bana yardım ettiler ve bana yardım etmek için kullanılacak üyelik kayıtlarını ödedim ve büyük illuminati dünyası gizli toplumu için başlamıştım ve bana bütün kuralları verdiler ve bana yerlerine ibadet ettiler . Büyük illuminati dünya toplumunun yardımıyla tapınağa gidip orada tamamen İlluminati üyesi olarak başlamıştım. Şaşırtıcı bir şekilde başladığımdan 48 saat sonra şirketten şirkete çağrı aldım, ilk olarak şirkette şirket yöneticisi olarak şok oldum ve şaşırdım ama daha sonra kendimi tekrar kazandım, ertesi gün işe devam etmesi söylendi. sabah 7:00. O günden başlayarak ben ve ailem neşeli ve lüks bir yaşam sürüyordu. Ve şimdi uzun yıllar boyunca şimdi bir ajan değilim .. Yani bir illuminati üyesi olmak istiyorsanız bu bize ulaşabilirsiniz e-posta ...... :: illuminatitemple242@gmail.com

  YanıtlaSil
 86. PARA, FAME VE GÜÇ İÇİN BÜYÜK DÜNYA ILLUMINATI KATILMAK İÇİN FIRSATINIZ.

  Siz bir iş adamı ya da kadın, politikacı, müzisyen, öğrenci misiniz, zengin, ünlü, yaşamda güçlü olmak istiyor, bugün İlluminati'ye katılmak ve zengin bir özet toplamı almak istiyor musunuz? 1 milyon dolar ve bedava bir ev. Bu dünyada yaşamayı ve maaş olarak aylık ödeme almayı nerede tercih edersiniz?

  ILLUMINATI'YE KATILAN YENİ ÜYELERE VERİLEN FAYDALAR.
    1 USD, 000.000 USD ve egzotik bir araba para ödülü.
  Ve zenginlik ve şöhretin illuminati tapınağına katılabilmeniz için en az 18 yaşında olmalısınız.
  Üyelik için iletişim e-posta adresi gereklidir: worldfameilluminati@gmail.com

  YanıtlaSil
 87. BÜYÜK ILLUMINATI BROTHER HOOD TODAY KATILIN VE DAHA İYİ BİR VE MUTLU BİR YAŞAM CANLI. ZENGİN, FAME VE GÜÇLERİN BÜYÜK TEMİZLE HOŞGELDİNİZ. Bir iş, erkek ya da kadın, politikacı, müzisyen, papaz, avukat, aktör, oyuncu, bankacı ve siz misiniz? Zengin olmak, güçlü olmak ve hayatta meşhur olmak. Hayallerinizi Büyük ILLUMINATI kardeşinin bir üyesi olarak elde edebilirsiniz. Tüm bu hayalleriniz ve kalp isteğiniz, büyük bir ILLUMINATI kardeşinin bir üyesi olmak istiyorsanız gerçekten başarabilirsiniz. Not: Yeni işe alınan üyeler, sizi koruyacak ve koruyacak 600.000 ABD Doları A Altın Yüzük ile hak kazanır. düşmanlardan ve Amerika Birleşik Devletleri'ne ücretsiz vize. Lütfen kanı paylaşmayacağım. Lütfen +16316333633 numaralı telefondan bizi whatsapp veya illuminatisct666@gmail.com adresinden bize e-posta ile gönderin

  YanıtlaSil

İstediğini sorabilirsin, burası özgür bir ülke. Yani, sanırım.